Lacjum

Hotele: Lacjum, 5495 obiektów noclegowych

Sortuj wg

iQ Hotel Roma Lacjum
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

A.Roma Lifestyle Hotel Lacjum
5.3
Słońca
Rekomendacja 93%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Rome Cavalieri, A Waldorf Astoria Resort Lacjum
5.5
Słońca
Rekomendacja 97%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Taormina Lacjum
5.0
Słońca
Rekomendacja 96%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

ibis Styles Roma Art Noba Lacjum
4.9
Słońca
Rekomendacja 97%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

NH Collection Roma Palazzo Cinquecento Lacjum
5.5
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Morgana Lacjum
4.9
Słońca
Rekomendacja 92%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Astoria Garden Lacjum
4.7
Słońca
Rekomendacja 89%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Holiday Inn Express Rome San Giovanni Lacjum
4.8
Słońca
Rekomendacja 89%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Dei Borgia Lacjum
5.3
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje o regionie Lacjum


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Ogólnie

Mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Jednakże nie powinno się pomijać regionu Lacjum (wł. Lazio) będącym popularnym celem wycieczkowym. Na północy znajdują się nekropolie legendarnych Etrusków i wspaniałe jeziora. Na południu, zaledwie kilka kilometrów od metropolii Castelli Romani, przyciągają pogodne winnice nad jeziorami kraterowymi. Wszędzie można spotkać wspaniałe średniowieczne kompleksy klasztorne. Jednakże nie tylko jako pielgrzym można znaleźć dogodne miejsce zakwaterowania.

Szeroka równina rozciąga się pomiędzy Morzem Tyrreńskim na południowym-zachodzie, przedgórzem Apeninów na wschodzie, a na południu pokrywają ją Błota Pontyjskie (wł. Agro Pontino). Rosną tam warzywa dostarczane do wszystkich zakątków Włoch. Najpiękniejsze wydmy morskie można podziwiać w Circeo i nad zatoką Gaecką.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
O historii Rzymu napisano już tomy. A i pewnie powstaną kolejne. Jak na kolebkę cywilizacji europejskiej przystało. Rzym był świadkiem rodzącej się potęgi Imperium Rzymskiego. Wcześniej panowali tu Etruskowie. To tutaj za wiarę umierali pierwsi chrześcijanie. To stąd popłynął na północ kontynentu nowy nurt cywilizacji człowieka. Centrum sztuki. Kultury. Komunikacji i handlu. Rzym to kolebka naszej współczesnej cywilizacji.

 Mentalność / Tradycja
Mentalność mieszkańców regionu Rzymu nie odbiega raczej zbytnio od tej standardowo typowej dla Włochów. Może o tyle, że Rzym stanowi naturalną granicę pomiędzy południem a północą Półwyspu Apenińskiego. Gdyby kierować się takim podziałem (niespieszność i luz południowców oraz karierowiczostwo i pogoń za czasem typowy dla mieszkańców np. Mediolanu), rzymianom zdecydowanie byłoby bliżej do tych pierwszych. Nie ma tutaj tak typowej dla Turynu bądź Mediolanu pogoni za nowymi trendami mody. Czas raczej snuje się leniwiej – oczywiście, nie tak leniwie, jak choćby w Neapolu, ale zawsze... Rzymianie są dumni z dziedzictwa, jakim władają. U niektórych daje się odczuć delikatne poczucie wyższości nad pozostałymi mieszkańcami Italii. To jednak sporadyczne przypadki. W większości sytuacji natkniemy się na ludzi serdecznych, głośnych i spontanicznych. W każdej chwili gotowych na odpoczynek przy filiżance przepysznej caffe latte.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Lotnisko im. Leonardo da Vinci, znanego popularnie pod nazwą Fiumicino zlokalizowane jest 26 km na południowy-zachód od granic miasta. Wyposażone jest w 3 terminale. Ląduje tutaj większość miedzynarodowcyh połączeń. Do miasta dojedziemy pociągiem (szybkie Leonardo Express odjeżdżają do stacji Rome’s Termini - czas podróży to ok. 35 minut; wolniejsze pociągi miejskie FM1 zatrzymują się przy stacjach lokalnych na drodze do Tiburtina), autobusem (połączenia do Rome Termini oraz Tiburtina), bądź taksówką.

Drugie z lotnisk, Ciampino, położone jest natomiast przy Via Appia Nuova – 15 km od centrum Rzymu. Lądują tutaj przede wszystkim czartery oraz tańsze linie lokalne. Z Ciampino nie kursują pociągi. Jedyną opcją dotarcia do miasta jest autobus bądź taxi.

Na każdym z lotnisk istnieje możliwość wypożyczenia samochodu. Przylatujący na lotnisko Fiumiciono będą mieli do wybory następujące korporacje: Auto Europa, Avis, Europcar, Hertz, Italy by Car, Maggiore, Sixt oraz Targa Rent. Wszystkie stanowiska znajdują się w Międzynarodowej i Krajowej Hali Przylotów. W Ciampino swoje przedstawicielstwa mają: Avis, Europcar , Hertz, Thrifty Car Rental, Maggiore, Auto Europa, SIXT.


Transport publiczny
Pod względem komunikacji publicznej, Rzym jest bardzo dobrze przygotowany do przyjęcia turystów. Najszybciej przetransportujemy się metrem lub naziemną kolejką. Funkcjonuje także bogata sieć tramwajowa i autobusowa.
 

Taksówki / Infrastruktura
O złapanie transportu nie powinniśmy się martwić. Sieć korporacji taksówkowych ma się w Rzymie bardzo dobrze i nie będzie nam trzeba długo czekać na samochód. Taksówką dojedziemy praktycznie wszędzie.

Infrastruktura drogowa Wiecznego Miasta jest zupełnie dobra. Nie odbiega zasadniczo od stolic pozostałych państw UE. No, chyba, że mówimy o oryginalnych zachowanym odcinku Via Appia, która to jednak zachowała swój historyczny charakter. Na całe szczęście.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Warto udać się na co poranne targowisko na Campo di Fiori. Polecam również odwiedziny słynnych rzymskich Term. Zwłaszcza latem, gdy odbywają się tutaj spektakle artystyczno-operowe z najlepszymi wykonawcami światowej sławy. Poza tym rokrocznie do rzymskiego kalendarium imprez kulturalnych dochodzi jakieś ważne wydarzenie. Każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Muzyczne przedsięwzięcia. Koncerty. Wystawy. Spektakle. Recitale. Parady. Wiele tego...
 
Specjalności kulinarne
Prawdziwie oryginalna kuchnia rzymska jest już praktycznie spotykana mało gdzie. Wystawne i oszałamiające uczty Lukullusa czy Trymalchiona. Wino lejące się strumieniami bezpośrednio do gardeł biesiadników. Współczesna kuchnia rzymska czerpie raczej z prostych przepisów rzymskich obywateli i nie jest zbyt skomplikowana. Co nie znaczy, że mniej smaczna. Co to, to nie! Co kochają Rzymianie? Wiadomo! Makaron. Pizza. Karczochy (w pobliżu Forum Romanum można do dziś zjeść je w taki sposób, jak jadł je Oktawian August). O caffe latte bądź codziennej filiżance espresso wspominać nie trzeba.

 
Styl życia
Bliżej południa niż północy, jak to już napisano w dziale „Mentalność / Tradycja”. Rzymianie nie lubią się spieszyć. Kochają wypoczywać. Codzienne głośne rozmowy przy espresso. Żywe gestykulacje. Uliczne kłótnie. A wieczorem? A wieczorem nie kończące się spacery po wybrukowanych rzymskich uliczkach pamiętających tchnienia cezara...
 
Warte zobaczenia
Nie sposób przedstawić listy miejsc, które warto odwiedzić w Wiecznym Mieście. Osobiście serdecznie polecam zaciszne uliczki Zatybrza. Jednak być w Rzymie i nie zobaczyć...
Bazyliki Św. Jana na Lateranie - katedry biskupa Rzymu.
Bazyliki Św. Pawła za Murami – jednego z najbardziej niesamowitych kościołów Rzymu.
Circus Maximus – miejsca starożytnych wyścigów rydwanów, jednak współcześnie mała ciekawego placu spacerowego.
Fontanny di Trevi – kolejnego kultowego miejsce, w którym lubią się wykąpać co poniektórzy mający za dużo promili w głowie, wypchane portfele i... nieco romantycznego szaleństwa.
Forum Romanum – najstarszej części starożytnego Rzymu, niezwykłego, niemego świadectwa rozwinięcia Imperium Rzymskiego.
Koloseum – jednego z architektoniczno-historycznych cudów świata.
Kościoła Compañía de Jesús – kolebki barokowego stylu architektury sakralnej.
Panteonu – okrągłej świątyni wielu bóstw, jednej z najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytnego Rzymu.
Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny – czyli klasycznej rzymskiej widokówki. ;)
Schodów Hiszpańskich – gdzie całymi dniami przesiadują młodzi i starzy, zakochani i single, kobiety i mężczyźni, Włosi i starnieri. Nieformalnej platformy towarzyska Rzymu.
Ust Prawdy – kolejnego z obowiązkowych zabytków miasta, popularnego zwłaszcza wśród japońskich turystów...
Watykanu – cudu chrześcijańskiej architektury i artyzmu, a także miejsca niezwykłej, uduchowionej kontemplacji.

Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe - Lacjum

Opinie Lacjum

Apartament niedaleko KoloseumHotel polecany
Otium Maecenatis Apartments, Rzym, Lacjum
5.7
Słońca
Bardzo ładnie urządzony apartament niedaleko Koloseum i stacji metra. Obok mieści się piękny park. Blisko do sklepów i restauracji. Mały telewizor (ale to nie problem). Kuchnia dobrze wyposażona. Przemiła i pomocna właścicielka Paola! Czytaj dalej opinię
luty 18
,
Paweł, Wiek 26-30, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 2 razy

Hotel w dobrym miejscuHotel polecany
Mercure Hotel Roma Piazza Bologna, Rzym, Lacjum
5.3
Słońca
Hotel znajduje się przy Placu Bolońskim. Bardzo blisko znajduje się stacja metra, z której w kilka minut można dojechać do dworca Termini. Hotel położony jest w spokojnym miejscu. Hotel z miłą obsługą. Czytaj dalej opinię
maj 18
,
Marcin, Wiek 41-45, samemu
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 1 razy

Rzym na weekendHotel nie jest polecany
Hotel Marc Aurelio, Rzym, Lacjum
4.8
Słońca
hotel położony daleko od centrum miasta, 5 minut drogi do metra.W okolicy dużo sklepów. Hotel w bocznej ulicy trudny do odnalezienia za pierwszym razem. Duzy pokój, śniadania skromne, na słodko, mały wybór, niesmaczna kawa, uwaga na podatek miejski który przy 4* hotelu jest juz dosyć wysoki. Czytaj dalej opinię
grudzień 16
,
SZYMON, Wiek 19-25, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 2 razy

Nie polecamHotel nie jest polecanyZdjęcia hotelu
Hotel Artis, Rzym, Lacjum
2.8
Słońca
Do hotelu przyjechaliśmy około godz.22.00 Recepcjonista przywitał nas w sposób niemiły. Po czym bez naszej zgody zaczął kserować nasze paszporty. Na naszą prośbę o dalsze nie kserowanie, recepcjonista wrzucił do kosza już skserowane dane z dwóch paszportów. Poprosiliśmy, aby oddał kartkę ze skopiowanymi danymi. W kolejnym dniu w tej sprawie była z menedżerem przeprowadzona rozmowa, który nie widział w takim działaniu nic złego. Menu śniadania bardzo ubogie. Zdjęcia przedstawione na stronie ho... Czytaj dalej opinię
maj 18
,
Rafał, Wiek 46-50, wczasy rodzinne
Opinie czytano 0 razy

Warto wracać do tego hoteluHotel polecany
Hotel Holiday Inn Express Rome San Giovanni, Rzym, Lacjum
6.0
Słońca
Wróciłem do tego hotelu po kilku latach. Hotel trzyma jakość adekwatną do marki. Duży czysty i cichy pokój. Dobry zestaw kosmetyków w łazience, co wyróżnia ten hotel na tle innych z tej marki. Otoczenie zaciszne aczkolwiek hotel blisko dworca kolejowego. Czytaj dalej opinię
grudzień 17
,
Zbigniew, Wiek 56-60, wczasy rodzinne
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 0 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Wybierasz się na wakacje do Lacjum? Na HolidayCheck znajdziesz informacje o hotelach w Lacjum oraz wycieczki. Najnowsze infromacje i najlepsze porady oraz wycieczki do Lacjum. Wszystko po to, aby Twoje wakacje były piękne i niezapomniane. Zanim wyjedziesz na wakacje, dowiedz się więcej o Lacjum

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Region index