Polanica-Zdrój

Hotele: Polanica-Zdrój, 126 obiektów noclegowych

Sortuj wg

Hotel Sara Polanica-Zdrój
0 Opinie o hotelu
 
Dojazd własny
85 dni
Cena za osobę
 
Polanica-Zdrój

Dworek Genny Polanica-Zdrój
 
 
Dojazd własny
85 dni
Cena za osobę
 
Polanica-Zdrój

Medical Sensus Sanatorium Polanica Polanica-Zdrój
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Dojazd własny
85 dni
Cena za osobę
 

Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój Polanica-Zdrój
5.8
Słońca
Rekomendacja 91%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Sanatorium uzdrowiskowe Wielka Pieniawa Polanica-Zdrój
5.0
Słońca
Rekomendacja 72%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Polanica Resort & Spa Polanica-Zdrój
5.1
Słońca
Rekomendacja 89%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Polanica-Zdrój

Hotel Bukowy Park Medical SPA Polanica-Zdrój
5.1
Słońca
Rekomendacja 80%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Pensjonat Villa Polanica Polanica-Zdrój
5.0
Słońca
Rekomendacja 80%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Polanica-Zdrój

Hotel Alpejski Polanica-Zdrój
4.7
Słońca
Rekomendacja 75%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Polanica-Zdrój

Villa Laura Polanica-Zdrój
5.2
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Polanica-Zdrój

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Polanica-Zdrój


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
Polanica Zdrój jest znana przede wszystkim jako jedno z najnowszych i najnowocześniejszych z kłodzkich uzdrowisk (siedziba spółki Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A.). Miejscowość jest malowniczo położona w dolinie Bystrzycy Dusznickiej oraz na zboczach Gór Bystrzyckich, u podnóża masywu Piekielnej i Kamiennej Góry. Oprócz uzdrowiska, w Polanicy Zdrój znajduje się także znany szpital chirurgii plastycznej. Miasto nie jest duże, liczy niecałe 8.000 mieszkańców, dlatego doskonale nadaje się na wypoczynek w gronie rodziny czy znajomych.
 
Do Polanicy dojedziemy drogą krajową nr 8 (Wrocław - Kudowa Zdrój) oraz drogą relacji Bystrzyca Kłodzka - Wambierzyce. Możemy również wybrać pociąg: w Polanicy znajduje się stacja kolejowa na linii Kłodzko - Kudowa Zdrój.
 
Kudowa, jak już mówiliśmy, jest położona w dolinie na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego, na wysokości ok. 400 m n.p.m. Dzięki takiemu usytuowaniu, na południowych stokach, miasto ma klimat łagodniejszy od miejscowości położonych w Kotlinie Kłodzkiej.
 Polanica Zdrój, ze względu na centralne położenie w regionie, bogatą i zróżnicowaną bazę noclegową, stanowi centrum turystyczne całej Ziemi Kłodzkiej.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje

Historia miasta od zawsze była mocno związana z występującymi tutaj źródłami mineralnymi, które są znane od XVII wieku. Największy rozwój Polanicy Zdrój jako uzdrowiska rozpoczął się w 1873 r. pod nazwą Altheide Bad. Następnie, w 1904 roku, powstało do dziś istniejące sanatorium "Wielka Pieniawa”, a prawdziwy rozkwit miejscowości był możliwy tak naprawdę dzięki kolei, która została tu doprowadzona w 1890 r. Był to również ważny impuls dla rozwoju przemysłu w całym regionie.

 
Okres międzywojenny był czasem dalszego rozwoju i inwestycji w mieście - powstała tutaj miedzy innymi skocznia narciarska i tor saneczkowy. Po wojnie zaś, zlikwidowano w dużej mierze przemysł i nastawiono się przede wszystkim na rozwój uzdrowiska. Połączono także dwie miejscowości (dzisiejsze osiedla Polanicę Górną i Sokołówkę), a całości nadano prawa miejskie.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Najbliżej znajdującym się lotniskiem jest port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika przy ulicy Skarżyńskiego 36, oddalony o nieco ponad 100 km. Do lotniska możemy łatwo dojechać drogą krajową nr 8, nie ma specjalnie zorganizowanego transportu pomiędzy miastami.

 
Z lotniska do centrum Wrocławia dostaniemy się autobusem nr 406, przed terminalem pasażerskim znajduje się również postój taksówek, który obsługuje firma Taxi-Plus. Liczne przedstawicielstwa firm zajmujących się wynajmem samochodów znajdują się w strefie ogólnodostępnej Hali Przylotów Międzynarodowych.

 

Transport publiczny
Podstawowym środkiem transportu miejskiego jest autobus. Ponieważ miasto nie jest jednak duże, śmiało możemy poruszać się na piechotę.

 
W centrum miasta znajduje się także dworzec autobusowy, z którego dojedziemy do sąsiednich miast. W południowej części miasta mamy zaś dworzec kolejowy.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia

W Polanicy Zdrój odbywa się Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych, Międzynarodowy Turniej Szachowy im. A. Rubinsteina oraz koncerty muzyki kameralnej i organowej.

 
Warte zobaczenia

-fontanna: zlokalizowana na głównej ulicy parkowej, podświetlona przez kolorowe lampy, budzi zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców, jak i przyjezdnych. Woda wypływa w rytm muzyki, a specjalne pokazy są organizowane od początku maja do końcawrześnia

-letni tor saneczkowy: atrakcyjna rozrywka dla dzieci i dorosłych. Prędkość regulowana hamulcem ręcznym - max 40 km/h. Czynna codziennie w dni słoneczne w godzinach 10.00-20.00. Ceny: 1 przejazd - 4,50 zł, karnet 5 przejazdów - 20 zł; karnet 10 przejazdów - 38 zł

-Muzeum Misyjno-Etnograficzne: prowadzone przez zgromadzenie misyjne "Chrystus Rex".

- Piekielna Góra: łatwa do zdobycia, zachwyca widokiem na góry
 
-Park Zdrojowy: największa atrakcja Polanicy, prawdziwa oaza ciszy, spokoju i zapachu kwitnących rododendronów. Powierzchnia: 13 ha. Na terenie Parku znajduje się Pijalnia 'Wielkiej Pieniawy',hala spacerowo-koncertowa oraz Teatr Zdrojowy. Przy głównej alei parkowej stoi Szpital Uzdrowiskowy "Wielka Pieniawa" z 1906 r.
 
Jak już wspominaliśmy, Polanica Zdrój, ze względu na centralne położenie w regionie, bogatą i zróżnicowaną bazę noclegow,ą stanowi centrum turystyczne Ziemi Kłodzkiej. W okolicy koniecznie trzeba pojechać:

- w Góry Stołowe - do skalnych rezerwatów Szczelińca Wielkiego (919 m. n.p.m.) i Błędnych Skał
- do Kletna - do Jaskini Niedźwiedziej
- do Międzygórza - na wodospad Wilczki
- do Kudowy - Czermnej - do kaplicy czaszek
- do Dusznik - do młyna papierniczego z 1605 r, w którym znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Papiernictwa z pokazową produkcją papieru czerpanego
- do Kłodzka - na twierdzę z podziemną trasą
- do Bystrzycy Kłodzkiej
- do Złotego Stoku - do Kopalni Złota
- do Walimia i Osówki - podziemnych miast, w których mieściły się siedziby Hitlera.
 
Znanymi miejscowościami pielgrzymkowymi są zaś Wambierzyce i Bardo.

Możemy również wybrać się za granicę: do czeskiej Pragi mamy jedynie 170 km, a do Wiednia, 370 km.

Polanica-Zdrój Najbardziej popularne atrakcje turystyczne i porady


Opinie Polanica-Zdrój

"Wakacje" z NFZ obiektywnieHotel polecany
Sanatorium uzdrowiskowe Wielka Pieniawa, Polanica-Zdrój, Dolnośląskie
4.8
Słońca
... Polanica-Zdrój a nie Ibiza. Część basenowa nie jest duża ale w zupełności wystarczy i spełnia w 100 ... wakacje do Polanicy Zdrój bym się nie wybrał. Sanatorium znajduje się w parku i praktycznie wokół niego ... Sanatorium uzdrowiskowe Wielka Pieniawa Oceniam z perspektywy pobytu z NFZ i jako sanatorium na ... toczy się życie o duży plus. Wszystkie zabiegi oraz basen znajduję się w obiekcie więc nie trzeba ... Czytaj dalej opinię
czerwiec 17
,
Kuracjusz, Wiek 31-35, samemu
Opinie czytano 283 razy

Najlepszy polski hotel SPA w jakim gościłamHotel polecany
Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój, Polanica-Zdrój, Dolnośląskie
6.0
Słońca
... Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój Zwiedzam świat, dużo podróżuję i nocuję w różnych miejscach ... od Dubaju do Bydgoszczy. Zdarzało mi się wypoczywać w pięciogwiazdkowych hotelach, ale ten przebił ... wszystkie. Jest elegancki, stylowy, klimatyczny, dyskretny, fantastycznie położony i wyposażony ... . Doskonały na wyjazd w parze, samemu lub dziećmi. Naprawdę każdy tu odpocznie i się zrelaksuje (kilka ... Czytaj dalej opinię
październik 16
,
Daria, Wiek 36-40, przyjaciele
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 24 razy

Dobry hotel/sanatoriumHotel polecany
Medical Sensus Sanatorium Polanica, Polanica-Zdrój, Dolnośląskie
5.7
Słońca
... Medical Sensus Sanatorium Polanica Hotel / sanatorium jak na Polanicę Zdrój dość duży. Pokoje ... odnowione, sam hotel z zewnątrz zachował pierwotną/oryginalną bryłę. Czysto. Gośćmi hotelu byli przede ... wszystkim Polacy w wieku ok. 35-45 lat. Hotel naprzeciwko parku, w spokojnej okolicy. Pozostałe ... sąsiedztwo to jak obecnie w Polsce (2017 r.) - różnie: z tyłu kamienica w nie najlepszym stanie, obok ... Czytaj dalej opinię
luty 17
,
Konrad, Wiek 36-40, wczasy rodzinne
Opinie czytano 12 razy

Elegancko i z klasą. Najlepszy hotel w PolsceHotel polecany
Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój, Polanica-Zdrój, Dolnośląskie
5.8
Słońca
... Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój Świetne miejsce z klasą. Wystrój art deco dopracowany w ... każdym calu. Blisko do stoków narciarskich w Zieleńcu i Czarnej Górze. Polanica natomiast to jedno z ... ciekawszych polskich uzdrowisk. Z klasą. Miła obsługa nastawiona na zadowolenie klienta. Elegancka ... restauracja choć ceny trochę wysokie. Świetne śniadania. Sympatyczne spa. Instytut dr Ireny Eris. Squash ... Czytaj dalej opinię
luty 16
,
Bartosz, Wiek 41-45, wczasy rodzinne
Opinie czytano 6 razy

Hotel absolutnie godny polecenia każdemuHotel polecany
Pensjonat Villa Polanica, Polanica-Zdrój, Dolnośląskie
6.0
Słońca
... Pensjonat Villa Polanica Juz pierwsze wrazenie bylo wspanale !!!! Jasny budynek z ustawionymi ... przed nim stolikami. Zwlaszcza ten jeden szczegolny nakryty bialym obrusem. Obsluga przemila, a pokoj ... naprawde byl wart 4 gwiazdek. Duzy balkon. Jasny wystroj. Bardzo wygodne lozka. Duza lazienka.Pieknie ... umeblowanie i ustawienie - biurko i 2 stoliki. Duza czerwona sofa. Wszystko to razem sprawialo, ze ... Czytaj dalej opinię
wrzesień 17
,
Anna, Wiek 56-60, przyjaciele
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 0 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże Polanica-Zdrój, wakacje Polanica-Zdrój, urlop Polanica-Zdrój ferie Polanica-Zdrój, hotel Polanica-Zdrój oraz wycieczki Polanica-Zdrój. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index