Wenecja

Hotele: Wenecja, 5681 obiektów noclegowych

Sortuj wg

Hotel Victoria Wenecja
5.9
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Aparthotel Holiday Wenecja
5.8
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Castello Wenecja
5.8
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Parc Hotel Germano Suite & Apartments Wenecja
5.7
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Residence Vacanze 2000 Wenecja
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Antoniano Terme Wenecja
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Jesolopalace Hotel & Aparthotel Wenecja
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Ambienthotel PrimaLuna Wenecja
5.8
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Boffenigo Small & Beautiful Hotel Thermae Wenecja
5.7
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Domino Suite Hotel Wenecja
5.7
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje o regionie Wenecja


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
Wenecja Euganejska to region administracyjny w północno-wschodnich Włoszech ze stolicą w Wenecji. Największymi miastami regionu są: Werona, Padwa, Vicenza, Mestre, a najdłuższe rzeki to Pad i Adyga. W skład regionu wchodzi 7 prowincji: Belluno, Padwa, Rovigo, Treviso, Vicenza, Wenecja, Werona. Wenecja Euganejska swą nazwę wzięła od półmitycznego ludu Euganejczyków, który zajmował tereny Wenecji Euganejskiej w I i II w. p.n.e.
Do Wenecji Euganejskiej można bez problemu dostać się drogą lotniczą. Jeśli planowany pobyt w tym regionie nie przekracza 90 dni na granicy wystarczy okazać dowód osobisty. Paszport okazywany na granicy powinien być ważny minimum 6 miesięcy od chwili przekroczenia granicy Unii Europejskiej. Przy pobycie dłuższym niż 3 miesiące musimy starać o kartę stałego pobytu, którą można otrzymać bezpłatnie w komisariatach policji (Questura – Ufficio Stranieri).


Klimat / Kiedy jechać?
Wenecja Euganejska leży w klimacie subkontynentalnym. Obecność morza oraz Alp, jako naturalnych barier przed północnymi wiatrami nadaje mu cechy klimatu umiarkowanego. To sprawia, że warunki do odwiedzin tego obszaru są sprzyjające przez cały rok. Wyróżnia się tu dwie główne strefy: region alpejski z chłodnym latem i częstymi opadami śniegu w okresie zimowym oraz region wzgórz i nizin z umiarkowanym klimatem kontynentalnym. Klimat wzdłuż Adriatyku i Jeziora Garda jest cieplejszy. Najlepszą porą na wyjazd do nadmorskich miejscowości jest lato. Góry z ich wieloma atrakcjami polecane są latem dla osób lubiących zwiedzanie. Zimą są idealne dla amatorów nart i sportów zimowych.


Waluta
Walutą Włoch jest 1 euro (€) = 100 centów.


Język
Większość mieszkańców Wenecji Euganejskiej mówi standardowym językiem włoskim. Jednak spora część posługuje się weneckimi dialektami.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Do powstania Wenecji przyczyniły się najazdy barbarzyńców, które towarzyszyły upadkowi zachodniego imperium rzymskiego. Mieszkańcy miast będących celem najazdów szukali schronienia na trudno dostępnych wyspach położonych w lagunie Adriatyku. Pierwsze osiedlanie się emigrantów na wyspie Rialto miało miejsce w 451 roku. Z czasem coraz więcej wysp było zasiedlanych przez nowoprzybyłych mieszkańców. Plemieniem, od którego swą nazwę wziął dzisiejszy region Wenecji Euganejskiej byli Wenetowie Adriatyccy. Pierwsze wzmianki o tym ludzie pochodzą z IV w. p.n.e. Ziemie tego regionu zaczęli zamieszkiwać od 1500 r. p.n.e. W V w.n.e. ziemie te zostały zdobyte przez króla Wizygotów Alaryka I. Następnie obszar ten został najechany przez Attylę – wodza Hunów. W połowie VI wieku Wenecja Euganejska znalazła się pod rządami Bizancjum. W VIII wieku została włączona do Imperium Karolińskiego. W X wieku region ten został częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Okres świetności regionu, nazywany Republiką Wenecką, rozpoczął się po przyłączeniu weneckich ziem do Włoch Północnych. W 1222 roku ufundowano najstarszy we Włoszech Uniwersytet w Padwie. W 1866 roku Wenecja Euganejska została częścią państwa włoskiego.


Mentalność / Tradycja
Włosi to naród ciepły i serdeczny. Mieszkańcy Włoch są sympatyczni i otwarci również dla turystów. Chętnie służą pomocą. Są skłonni do bezinteresownych gestów, które mogą dziwić przybyłych z innych krajów turystów. Naturalne jest dla nich zafundowanie kawy. Jest to dla nich sposób na przywitanie przybysza. W ich towarzystwie można poczuć się naprawdę komfortowo. Włosi są również bardzo żywiołowi, nie stronią od zabawy. Charakterystyczne dla nich są prowadzone głośno i ekspresyjnie dyskusje poparte intensywną gestykulacją


Religia
Religią wyznawana w regionie Wenecji Euganejskiej jest katolicyzm.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Lotnisko w Wenecji (Marco Polo) znajduje się ok. 14 km od centrum miasta. Obsługiwane jest przez 47 linii lotniczych zapewniających połączenia krajowe i międzynarodowe. Linie lotnicze oferują bezpośrednie połączenia do Wenecji m.in. z Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa. Lotnisko połączone jest z Wenecją, Mestre oraz resztą regionu wieloma liniami autobusowymi.
Drugim ważnym dla regionu lotniskiem jest port lotniczy w Weronie. Zlokalizowane jest ok. 12 km od centrum miasta. Obsługiwane jest przez następujące linie lotnicze: British Airways, Alpi Eagles, Carpatair, Germanwings, Lufthansa, Meridiana, Ryanair, Thomson, Tomas Cook UK, Transavia, Wind Jet.
Trzecie lotnisko znajduje się ok. 3 km od miasta.
Na lotniskach nie ma problemu z wypożyczeniem samochodu. Wiele firm świadczy tego typ usługi. Są to m.in. Autoeuropa, Avis, Budget, Europcar, Herz, Locauto Tirreno, Maggiore, Sixt.


Transport publiczny
Transport publiczny w regionie jest dobrze rozwinięty. Lotniska połączone są z dużymi miastami i resztą regionu wieloma liniami autobusowymi. Istnieje rozbudowana sieć kolejowa, którą bez problemu można podróżować po całym regionie.


Taksówki / Infrastruktura
Taksówki są wszechobecne. Ich postoje znajdują się zwykle przy głównych ulicach, w centrum oraz przy popularnych atrakcjach turystycznych. Korzystając z usług taksówkarzy warto sprawdzić, czy posiadają licencję, a przy dłuższych trasach cenę przejazdu ustalić z góry. Korzystając z taksówek w nocy lub dni świąteczne należy liczyć się z tym, iż cena będzie wyższa niż zwykle. Dodatkowa opłata pobierana jest również za przewóz bagażu.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia

Wiele festiwali odbywających się w regionie związanych jest z religijnym kalendarzem. Wśród nich wymienić można:

Karnawał w Wenecji-organizowany we wtorek przed środą popielcową

Panevin – obchodzony w okolicach święta Trzech Króli
 
Pasqua - niedziela wielkanocna

Dzień Świętego Marka- obchodzony 25 kwietnia

La Sensa– Wniebowstapienie

San Giovanni Battista – obchodzony 24 czerwca

La festa del Redentór – obchodzony w połowie lipca

Vendemmia – wrześniowe winobranie

San Nicolò de Bari – dzień św. Mikołaja obchodzony 6 grudnia

Nadal– Święta Bożego Narodzenia

Wenecja i Werona są centrami muzycznymi regionu Wenecji Euganejskiej. Werona znana jest na całym świecie z rzymskiego amfiteatru „Arena”, w którym przedstawienia muzyczne wystawiane są od XVI wieku. Najbardziej spektakularnym wydarzeniem tego typu jest wystawiana tu od 1913 roku Aida Verdiego.Specjalności kulinarne

W kuchni Wenecji Euganejskiej króluje ryż. Risotto w zależności od części regionu w jakim jest przygotowywane może być urozmaicone owocami morza, rybami, dynią, szparagami lub żabimi udkami. całej Wenecji Euganejskiej popularne są warzywa strączkowe. Specjalnością regionu jest kiełbasa soppressata z grubo krojonego gotowanego mięsa oraz ostre czosnkowe salami. Charakterystyczną potrawą jest carpaccio wołowe, czyli cienkie plasterki surowej wołowiny skropione marynatą na bazie majonezu, sokiem z cytryny i sosu Worcester. Laguna wenecka dostarcza ogromnej liczby ryb i owoców morza.
Warunki panujące w regionie Wenecji Euganejskiej są doskonałe do uprawy winorośli. Do najlepszych win tu produkowanych zaliczane są Soave, Bardolino, Recioto, Amarone, Torcolato, Prosecco, Tocai Rosso, Garganega, and Valpolicella. Najpopularniejszym deserem jest tiramisu.Warte zobaczenia

Wszystkich zabytków wartych zobaczenia w całym regionie Wenecji Euganejskiej nie sposób wymienić. Do najbardziej znanych i najpopularniejszych należą:

Grand Canal - główna wodna arteria Wenecji biegnąca, wzdłuż której oglądać można wspaniałe renesansowe pałace.

Plac Świętego Marka (Piazza San Marco) w Wenecji

Campanile di San Marco w Wenecji – oryginalnie zbudowana jako latarnia morska, odwiedzający mogą wjechać na jej szczyt, z którego rozpościera się niesamowity widok na Wenecję, lagunę oraz Alpy.
Bazylika św. Marka w Wenecji

Wieża Zegarowa (Torre dell'Orologio) w Wenecji - ten XIV-wieczny zegar stoi w północnej części Placu św. Marka, pokazuje godziny dnia, fazy księżyca oraz ruchy słońca według znaków zodiaku.

Pałac Dożów (Palazzo Ducale) w Wenecji - Najbardziej imponujący świecki budynek w Wenecji, niegdyś służył za siedzibę senatu, centrum administracji, sala sprawiedliwości, publiczne archiwum i więzienie do spadku weneckiej Republiki 1797.

Piazza delle Erbe
w Weronie - jeden z najbardziej malowniczych placów we Włoszech. W czasach antycznych pełniło funkcję rzymskiego forum. Obecnie znajduje się tu wiele pieknych, historycznych budowli, rzeźb oraz jarmark ze świeżymi warzywami i owocami.

Dom Julii (Casa di Giulietta) w Weronie – dom bohaterki dramatu Szekspira, powstał na początku XX wieku.

Merceria w Wenecji] – jest to najbardziej ruchliwa ulica, idealna dla osób chcących zrobić zakupy.

La Giudecca w Wenecji – malownicza wysepka.

Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe - Wenecja

Opinie Wenecja

Wygodny hotel niedalego Wenecji z transportemHotel polecany
DoubleTree by Hilton Hotel Venice - North, Casale sul Sile, Wenecja
5.8
Słońca
... DoubleTree by Hilton Hotel Venice - North Hotel Double Tree by Hilton Venice - North jest położony ... niedaleko autostrady koło Wenecji. Hotel oferuje transport do Wenecji i na lotnisko za niewielką ... opłatę, typu 12 euro w jedną stronę. Hotel jest nowoczesny, członkowie programu Hilton Honors mogą ... liczyć w pełni na uzyskanie przywilejów należnych z programu. Pokoje w hotelu są bardzo wygodne i ... Czytaj dalej opinię
marzec 17
,
Krzysztof, Wiek 46-50, samemu
Opinie czytano 150 razy

Wenecja na przedmieściachHotel polecany
Hotel Holiday Inn Venice Mestre-Marghera, Mestre, Wenecja
4.7
Słońca
... Hotel Holiday Inn Venice Mestre-Marghera Hotel położony na przedmieściach Wenecji, przy ... autostradzie. Niestety w stosunku do marki słaby, wymaga remontu. Ogólnie może być, choć spodziewaliśmy się ... czegoś lepszego. Przyzwoite śniadanie, całkiem miła obsługa. ... Czytaj dalej opinię
listopad 16
,
Krzysztof, Wiek 19-25, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 116 razy

Hotel Vienna WenecjaHotel polecany
Hotel Vienna, Mestre, Wenecja
4.0
Słońca
... Hotel Vienna Byliśmy na początku mają 2017 r wybraliśmy pokój rodzinny .Wcześniej czytałam opinię i ... miałam obawy co zobaczę.Pokój czysty zadbany na pewno w lepszym stanie niż 2 osobowe w którym w ... tym samym czasie przebywała siostra.Śniadanie dobre.Zauważyłam gdy byli właściciele niczego nie ... brakowało wszystkiego bylo pod dostatkiem gdy ich nie było pracownicy niechętnie odnosili ... Czytaj dalej opinię
maj 17
,
Jolanta, Wiek 46-50, wczasy rodzinne
Opinie czytano 42 razy

Dobry ośrodek, bardzo przyjazny dla rodzinHotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
Villaggio Rosapineta Süd, Rosolina, Wenecja
5.0
Słońca
... zwiedzania (np. Chioggia, Wenecja, Padwa, itp.). Personel w recepcji jest bardzo przyjazny i kompetentny ... Ferienanlage Rosapineta Süd Villaggio Ładny ośrodek z prywatną plażą i wspaniałym basenem. Hotel ... jest bardzo przyjazny dla rodzin. Pracuje tutaj bardzo przyjazny personel. Na przylądku w delcie rzeki ... Pad. Posiada piękną plażę. Znajduje się niedaleko Rosolina Mare. To dobra baza wypadowa do ... Czytaj dalej opinię
wrzesień 17
,
Rudi, Wiek 51-55, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 12 razy

Perfekcja w każdym caluHotel polecany
LaGare Hotel Venezia, Wenecja, Wenecja
5.8
Słońca
... LaGare Hotel Venezia Romantyczny hotel z zacięciem artystycznym. Od pierwszej chwili jesteśmy ... otoczeni włoską gościnnością- czyli do momentu gdy na lotnisko VCE przypływa hotelowa motorówka - coś ... wspaniałego, podróż przez lagunę Wenecką w rytm kołysania fal. Zameldowanie perfekcyjne, bardzo miłe ... , komuniatywne. Pokój przygotowany ze smakiem, acz bez weneckiego "zacięcia"- czyli bez arrasów ... Czytaj dalej opinię
październik 17
,
Romuald, Wiek 41-45, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 14 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Wybierasz się na wakacje do Wenecja? Na HolidayCheck znajdziesz informacje o hotelach w Wenecja oraz wycieczki. Najnowsze infromacje i najlepsze porady oraz wycieczki do Wenecja. Wszystko po to, aby Twoje wakacje były piękne i niezapomniane. Zanim wyjedziesz na wakacje, dowiedz się więcej o Wenecja

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Region index