Teneryfa

Hotele: Teneryfa, 1468 obiektów noclegowych

Sortuj wg


Hotel DC Xibana Park Teneryfa
4.6
Słońca
Rekomendacja 87%
 
Oferty wycieczek
5 dni
Cena za osobę

Apartments Pez Azul Teneryfa
4.1
Słońca
Rekomendacja 72%
 
Oferty wycieczek
4 dni
Cena za osobę

Hotel Tigaiga Teneryfa
5.9
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Apartamenty Ambassador Teneryfa
5.8
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Botanico Teneryfa
5.8
Słońca
Rekomendacja 98%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Adrián Hoteles Jardines de Nivaria Teneryfa
5.7
Słońca
Rekomendacja 95%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Adrián Hoteles Colón Guanahaní Teneryfa
5.7
Słońca
Rekomendacja 98%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Riu Palace Tenerife Teneryfa
5.6
Słońca
Rekomendacja 97%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Riu Garoe Teneryfa
5.6
Słońca
Rekomendacja 98%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje o regionie Teneryfa


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza

Teneryfa jest wyspą na Oceanie Atlantyckim leżącą blisko północno-zachodnich wybrzeży Afryki, należącą jednak do Hiszpanii. Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zasady wjazdu na teren Teneryfy są takie same, jak w całej UE: wystarczy nam dowód, ale potwierdzeniem naszej tożsamości może być również paszport.
 
Klimat / Kiedy jechać?

Pomimo, że Teneryfa to tylko nieco ponad 2000 km² powierzchni, jej klimat jest dość mocno zróżnicowany. Spowodowane jest to przedzieleniem wyspy przez wysokie pasmo górskie (najwyższy szczyt – wulkan Teide – 3.718 m npm). Północno-wschodnia część wyspy ma klimat wilgotny, z częstymi mgłami i opadami. Temperatury nie są tu tak sprzyjające plażowaniu i częściej termometr będzie wskazywał ok. 20 °C. Dlatego plantacje bananów i tarasowe uprawy warzyw oraz winorośli zdominowały tutejszy krajobraz. Część południowo-zachodnia wyspy ma klimat suchy. Wahania temperatury są mniejsze, a średnia roczna temperatura to ok. 25 °C. Oczywiście podaję informacje dla wybrzeży – czym wyżej, tym będzie chłodniej i bardziej deszczowo.

Na Teneryfie sezon jest zawsze :D Dlaczego? Bo jedyna różnica w pogodzie między miesiącami zimowymi a letnimi to taka, że w nocy np. w styczniu temperatura może spaść do ok. 16°C, gdzie w miesiącach letnich nigdy nie spada poniżej 20°C. Zimą również zachmurzenie może być większe.

Położenie

Potężny wulkan Teide wznoszący się na wysokość 3,718 m n.p.m., góruje nad największą wyspą archipelagu – Teneryfą. Zazielenione tereny na północy wyraziście kontrastują z jałowymi obszarami na południu. Natomiast góry pokryte gęstymi lasami tworzą zachwycającą całość w Parku Narodowym Canadas del Teide. Niektóre kompleksy turystyczne są usytuowane wzdłuż brzegu czyniąc użytek ze słonecznego klimatu i pięknych pejzaży północnych terenów.
 
Waluta

Teneryfa, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią państwa hiszpańskiego, a więc i Unii Europejskiej. Dlatego obowiązującą tu walutą jest euro.

Język

Na Teneryfie językiem urzędowym jest język hiszpański, lecz jako miejsce bardzo turystycznie, nie będziemy mieli problemuz porozumieniem się tutaj również w języku angielskim.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Najważniejsze wydarzenie historyczne dla wyspy to 10 sierpnia 1982 roku, kiedy to został przyjęty Statut Autonomii Kanaryjskiej, na mocy którego utworzono Kanaryjską Wspólnotę Autonomiczną. Od tego czasu wyspy mają lokalny parlament, rząd i wymiar sprawiedliwości, których siedziby znajdują się w Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria.

 
Mentalność / Tradycja
 Najprościej mówiąc –mentalność hiszpańska ;) Na wszystko jest czas, ludzie chodzą uśmiechnięci i tacy wypoczęci… Zresztą nie może być inaczej, gdy dookoła takie widoki, na niebie żadnej chmurki przez większość roku, a na termometrze mocno dodatnia temperatura ;) 

 
Religia
Podobnie, jak w całej Hiszpanii, najliczniej reprezentowaną grupą są katolicy, w tym chrześcijanie. Dużo osób nie deklaruje jednak przynależności do żadnej religii.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Głównym środkiem transportu umożliwiającym dostaniesię na Teneryfę jest oczywiście samolot. Na wyspie mamy dwa lotniska: port lotniczy Teneryfa-Północ (Aeropuerto de Tenerife Norte) oraz port lotniczy Teneryfa-Południe (Aeropuerto de Tenerife Sur).

Na wyspę możemy również przypłynąć. Na Teneryfie znajdują się dwa porty morskie: Port Świętego Krzyża (Puerto de Santa Cruz) oraz Port Chrześcijan (Puerto de Los Cristianos). Pierwszy z nich jest największym portem Wysp Kanaryjskich.

 
Transport publiczny
Transport na Teneryfie to przede wszystkim autobusy, które na Wyspach Kanaryjskich nazywane są guaguas. Są to zarówno autobusy miejskie, jak i międzymiastowe. Największy przystanek znajduje się w centrum przesiadkowym Intercambiador de Transportes de Santa Cruz de Tenerife.

Na Teneryfie, na obszarze miasta Santa Cruz, możemy również poruszać się tramwajem. Są one bardzo nowoczesne, czyste, mogą rozwijać prędkość do 70 km/h.

 
Taksówki / Infrastruktura
Taksówki są bez problemu dostępne w miastach na wyspie. Ponieważ są mocno nakręcane przez popyt (liczni turyści przez niemal cały rok), ich cena nie będzie jednak należała do najniższych.

Przechodząc do infrastruktury, do najważniejszych dróg na Teneryfie zalicza się dwie autostrady biegnące obrzeżami wyspy: TF-5 (Autopista del Norte) łącząca Santa Cruz z zachodnią częścią wyspy oraz TF-1 (Autopista del Sur) łącząca Santa Cruz z południem wyspy. Oprócz autostrad, istnieje tu dobra sieć dróg gminnych.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Największym wydarzeniem na wyspie jest Karnawał. Co roku w lutym rozpoczyna się prawdziwe szaleństwo: liczne parady, koncerty i inne muzyczne imprezy. Punktem kulminacyjnym całej zabawy jest wybór królowej karnawału oraz główna parada ulicami Santa Cruz. Kolorowe stroje, gorąca muzyka trwa od popołudnia do białego rana.

Turyści jednak przybywają na wyspę głównie ze względu na plaże i dobrą pogodę. Musimy jednak pamiętać, że słońce świeci tu pod kątem prawie dwukrotnie większym niż w Polsce, dlatego mocno odradzam kilkugodzinne opalanie się bez odpowiednich kremów z bardzo wysokim filtrem.

 
Specjalności kulinarne
W licznych restauracjach i barach na wyspie królować będą dania lekkie bazujące na warzywach i owocach morza. Do tego soki ze świeżo wyciśniętych owoców cytrusowych.

 
Warte zobaczenia
Teneryfa jest z pewnością jednym z głównych ośrodków turystycznych w Europie. Turystyka wytwarza ponad 50% PKB wyspy, możemy więc się spodziewać, że znajdziemy tutaj wiele rzeczy do zobaczenia i przeżycia.

Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide wraz z otaczającym go parkiem oraz miasto La Laguna.

Wulkan Teide (pełna nazwa: El Pico de Teide) to najwyższy szczyt całej Hiszpanii – 3.718 metrów npm. Jest on otoczony parkiem narodowym (Parque Nacional de las Cañadas del Teide) zajmującym prawie 20.000 ha. Tutaj, oprócz malowniczego wulkanu, możemy podziwiać skały o niesamowitych kształtach czy jałowe pustkowia ze specyficzną roślinnością. Widoki są naprawdę niesamowite, można powiedzieć, nie z tej ziemi ;) I pewnie dlatego na Teneryfie kręcono sceny do „Gwiezdnych Wojen” :D

Teneryfa to piękne plaże, zarówno piaszczyste, jak i skaliste. Najpiękniejsze klify skalistego masywu Teno możemy podziwiać w miejscowości Los Gigantes (Giganci), która ma naprawdę dobrze dobraną nazwę ;). Wysokość tych skał sięga 800 metrów, a najlepiej podziwiać je z turystycznej łodzi,która podpłynie wszędzie tam, gdzie zechcemy.
 

Barancodel Infierno (Wąwóz Piekielny) to kolejny obowiązkowy punkt programu na wyspie. Położony jest w granicach miasta Adeje, jest pod ścisłą ochroną (Specjalna Strefa Naturalna). W wąwozie zobaczymy piękny wodospad, a otaczająca go bujna zieleń w niesamowity sposób kontrastuje z charakterystycznym obrazem południa.
 

Jeśli nasz urlop spędzamy z pociechami, warto wybrać się do Siam Parku – ogromnego tematycznego parku wodnego. Kilkanaście zjeżdżalni, wodospady, mnóstwo basenów i sztuczne fale – oj tak, możemy tu poszaleć :D A będąc przy parkach tematycznych, warto wspomnieć jeszcze o Loro Park (park zoobotaniczny na północy wyspy z największą liczbą papug i wspaniałym delfinarium) oraz Jungle Park („dżungla w Europie”).
 

Na Teneryfie trzeba również zobaczyć to, co jest poniżej poziomu morza. Wzdłuż wybrzeża można znaleźć liczne szkoły oraz ponad trzydzieści punktów nurkowania, gdzie można odkrywać morską florę i faunę, jak również zatopione statki. Najlepsze miejsca do podwodnych podróży to m.in. Las Galletas, Playa Paraiso i Punta de la Rasca, Garachico, Puerto de la Cruz czy Punta de Teno.

Opinie Teneryfa

W tym przedziale cenowym nie polecam.Hotel nie jest polecany
Be Live Family Costa Los Gigantes, Puerto de Santiago, Teneryfa
2.0
Słońca
... Be Live Family Costa Los Gigantes Teneryfa świetna.... ale nie ten hotel. Spodziewalam sie więcej ... po obiekcie w tym przedziale cenowym. Nie opłaca się. Na plażę około 20 minut piechotą. Powrót ostro ... pod górę. Plaża publiczna ale bardzo przyjemna. Wynajecie leżaków lub parasoli 3 € . Piękny widok na ... clify. Oprócz animation team wszyscy pracują tam jakby za karę. Słabe drinki w ofercie all ... Czytaj dalej opinię
lipiec 17
,
SylwiaR, Wiek 36-40, wczasy rodzinne
Opinie czytano 299 razy

Teneryfa Isla BonitaHotel polecany
LABRANDA Isla Bonita Hotel, Costa Adeje, Teneryfa
6.0
Słońca
... LABRANDA Isla Bonita Hotel Pyszne jedzenie, super animacje, piekny hotel, swietni ludzie :) plaza ... jest bardzo piekna. Duzo pieknych wycieczek, jest co zwiedzac, najwiekszy aqua park, ktory jest ... ekcytujacy. SUPER! ... Czytaj dalej opinię
lipiec 17
,
Karolina, Wiek 19-25, para
Opinie czytano 137 razy

Szału nie ma :(Hotel nie jest polecany
Hotel Chatur Playa Real, Costa Adeje, Teneryfa
3.3
Słońca
... bazę wypadową do zwiedzania wyspy. Teneryfa sama w sobie jest prze piękna i jest co oglądać ... Hotel Chatur Playa Real Tak więc po kolei, ten hotel wybraliśmy w ostatnim momencie ponieważ ten do ... którego wybieraliśmy się pierwotnie rozpoczął remont największego basenu w środku sezonu. Wakacje ... nie był tanie - za 3 osoby dorosłe i 1 dziecko 7 letnie Rainbow Tours zainkasował od nas 18 500 zł ... Czytaj dalej opinię
lipiec 17
,
Michał, Wiek 31-35, wczasy rodzinne
Opinie czytano 196 razy

Udane wakacje jesienną porąHotel polecany
Hotel La Quinta Park Suites, Santa Úrsula, Teneryfa
5.2
Słońca
... maluchami. Teneryfa jest bardzo ciekawą wyspą, dużo jest do zobaczenia. Miasteczka są urokliwe ... Hotel La Quinta Park Suites Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w hotelu La Quinta Park Suites i ... wyboru Teneryfy na miejsce swojego urlopu. Obiekt jak większość hoteli na wyspie lata świetności ma ... już za sobą, ale jest świetnie zarządzany, czysty, zadbany i oferuje spokojny wypoczynek. Zaletą z ... Czytaj dalej opinię
listopad 17
,
Dominika, Wiek 26-30, para
Opinie czytano 120 razy

Fantastyczne wakacjeHotel polecany Zdjęcia hotelu
Hotel Troya Tenerife, Playa de las Americas, Teneryfa
5.5
Słońca
... sprzedawanych owoców, napojów, pączków...Cała Teneryfa która spośród wszystkich wysp jest najbardziej ... Hotel Troya Tenerife Hotel położony jest przy plaży o tej samej nazwie Troya. Nie jest ... to najnowocześniejszy Hotel w okolicy ale nie robi złego wrażenia. Na pewno był odnawiany i prezentuje się ... atrakcyjnie. Na terenie hotelu Troya znajduje się basen, siłownia, sekcja SPA, mini golf, kort tenisowy ... Czytaj dalej opinię
styczeń 18
,
Piotr, Wiek 41-45, wczasy rodzinne
Opinie czytano 81 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Wybierasz się na wakacje do Teneryfa? Na HolidayCheck znajdziesz informacje o hotelach w Teneryfa oraz wycieczki. Najnowsze infromacje i najlepsze porady oraz wycieczki do Teneryfa. Wszystko po to, aby Twoje wakacje były piękne i niezapomniane. Zanim wyjedziesz na wakacje, dowiedz się więcej o Teneryfa

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Region index