Atrakcja turystyczna Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Węgla

Opinie Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Węgla

Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Węgla
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Muzeum
Średnia ocen
5
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Węgla

Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie to bez wątpienia jedna z najciekawszych atrakcji w mieście, która przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Znajdziemy tutaj wiele interesujących eksponatów dotyczących niemal wszystkich dziedzin górnictwa podziemnego. Największą popularnością cieszy się jednak wchodząca w skład placówki Podziemna Trasa Turystyczna „Kopalnia Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie”.

Trasa ta znajduje się w podziemiach byłej kopalni, a długość jej odcinka wynosi 700 metrów. Zwiedzający przemieszczają się kolejką, która niegdyś służyła do przewozu górników. Każdy turysta otrzymuje hełm i akumulatorową lampę, dzięki czemu przez 1,5 godziny może poczuć się jak noworudzki górnik. Zwiedzanie odbywa się w towarzystwie przewodnika, który szczegółowo opowiada o pracy w kopalni.

Na terenie kopalni wciąż znajdują się maszyny górnicze, wagoniki do transportu węgla oraz górnicza ubikacja zwana ulem. Należy być również przygotowanym na spotkanie z duchem Skarbnikiem, który od lat strzeże kopalni i jej zasobów.


3 zdjęcia: Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Węgla

Podziemna Trasa Turysty...
od Agnieszka
z dnia: 01.05.2009
Podziemna Trasa Turysty...
od Agnieszka
z dnia: 01.05.2009

Podziemna Trasa Turysty...
od Agnieszka
z dnia: 01.05.2009

Opinie Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Węgla: 1

6.0
Słońca
Pięknie przygotowana trasa i sale wystawowe. Maksymalnie uatrakcyjnione zwiedzanie. Jest wesoło, groźnie, nieprzewidywalnie. Czytaj dalej opinię
czerwiec 14,
Dorota, Wiek 36-40

Hotele w okolicy

5.1
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 9,4 km

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 17,4 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Węgla, infromacje o Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Węgla od urlopowiczów, - porady Dolnośląskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index