Atrakcja turystyczna Arboretum Karnieszewice

Opinie Arboretum Karnieszewice

Arboretum Karnieszewice

Arboretum Karnieszewice nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Arboretum Karnieszewice, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Arboretum Karnieszewice

Charakterystyka ogólna

Arboretum w Karnieszewicach mieści się w odległości około 15 kilometrów od Koszalina i zajmuje powierzchnię prawie 5 hektarów. Choć dokładna data jego powstania nie jest znana, najprawdopodobniej arboretum istnieje od około 1881 roku. Jego pierwotnym celem było umożliwienie badania drzewa z gatunku daglezja zielona, którą szkocki botanik, Dawid Douglas, sprowadził do Europy w 1827 roku z Ameryki Północnej. Do dziś drzewa te wyznaczają główną oś obiektu.

Obecnie można tutaj podziwiać 37 różnych gatunków drzew (z czego najważniejszymi są: tulipanowiec, jodła kalifornijska, kasztan jadalny, jesion pensylwański i choina kanadyjska), 26 gatunków krzewów (takich jak kalina koralowa, tawuła japońska i mahoniowiec) oraz 62 gatunki innych roślin (między innymi bluszcz i wawrzynek wilczełyko).

Jest to obiekt o charakterze nie tylko rekreacyjnym i turystycznym. Odgrywa również niezwykle ważną rolę dydaktyczną. Licznie odwiedzają go studenci botaniki, ochrony środowiska, biologii, a także uczniowie szkół. Aby wyjść im naprzeciw, w arboretum przygotowano specjalne miejsce do przeprowadzania prelekcji. Koszaliński oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego organizuje co jakiś czas rajdy piesze do arboretum.

W arboretum rosną dwa dęby pamiątkowe. Pierwszy z nich został posadzony 21 kwietnia 2006 roku przez leśników Nadleśnictwa Karnieszewice. Wyrósł z żołędzi poświęconych przez papieża Jana Pawła II, dlatego popularnie nazywany jest Dębem Papieskim. Drugie z drzew nosi nazwę Dębu Katyńskiego – posadzili go w 2009 roku członkowie Rodzin Katyńskich z Koszalina.

Informacje praktyczne

Strona internetowa:

Obiekt jest otwarty dla zwiedzających od 15 maja do 15 października, od poniedziałku do soboty w godzinach 08.00 – 17.00.
Najłatwiej jest dostać się tutaj autobusem z Koszalina. Można również dojechać samochodem. Przy wyborze samodzielnego dojazdu, należy z Koszalina dotrzeć do szklarni Kombinatu Ogrodniczego w Karnieszewice, skręcić za nimi w lewo i przed około 4 kilometry kontynuować jazdę prosto.


Ten temat jest zamknięty.

Hotele w okolicy

4.6
Słońca
Rekomendacja: 80%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 12,7 km
Goście chwalą: dobrą znajomość języków obcych, przyjazny personel, dogodny Check in/Check out, ogólną czystość, piękny basen

4.8
Słońca
Rekomendacja: 82%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 13,3 km

4.9
Słońca
Rekomendacja: 78%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 14,0 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Arboretum Karnieszewice, infromacje o Arboretum Karnieszewice od urlopowiczów, - porady Zachodniopomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index