Atrakcja turystyczna Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Ispiracje

Opinie Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Ispiracje

Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Ispiracje
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Muzeum

Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Ispiracje nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Ispiracje, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Ispiracje

Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza znajduje się na ulicy Kościeliska 18 w Zakopanem i należy do części Muzeum Tatrzańskiego. Muzeum zostało otworzone 4 grudnia 1993 roku i ulokowane w willi „Koliba”, który był pierwszym budynkiem powstałym w latach 1892-1893 na styl zakopiański. Autorem projektu willi był Stanisław Witkiewicz, natomiast głównym inwestorem – Zygmunt Gnatowski. Chciał on zatrzymać podhalańską architekturę przed szerzącymi się wzorcami budynków z obcych państw. Witkiewicz wykorzystywał do tego prasę, w której publikował artykuły propagujące i nawołujące do wierności motywom rodzimym, regionalnym. Muzeum Stylu Zakopiańskiego jest miejscem, które jako jedyne w kraju przedstawia historię i rozwój nowego stylu narodowego, który opierał się na budownictwie domów i ozdobach górali podhalańskich. Warto wiedzieć, że „Koliba” jako nazwa oznacza „szałas pasterski”. Zakopiańska chata stworzona przez Witkiewicza zawiera około 20-letnią historię stylu zakopiańskiego. Odwiedzający mogą wejść do Muzeum w: środę, czwartek, piątek, sobotę i niedziele. Wejście jest dozwolone za okazaniem biletu wstępu (normalny, ulgowy, wraz z przewodnikiem).


Hotele w okolicy

5.3
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,5 km
Goście chwalą: przyjazny personel, dobrą znajomość języków obcych, czystość w pokoju, przystosowanie dla rodzin z dziećmi, piękny basen

5.6
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,0 km

5.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,1 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Ispiracje, infromacje o Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Ispiracje od urlopowiczów, - porady Małopolskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index