Opinie Opera Leśna

Opera Leśna
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Teatr / Musical / Opera
Średnia ocen
5
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Opera Leśna

Charakterystyka ogólna

Opera Leśna to amfiteatr, stojący tuż przy Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Powstała w 1909 roku, mieści ponad 5 tysięcy widzów, a na scenie może się zmieścić orkiestra licząca nawet 100 muzyków. Współcześnie scena ta kojarzy się przede wszystkim z odbywającym się tu od 1964 roku Międzynarodowym Festiwalem Piosenki, dziś nazywanym Sopot Festival. Odbywają się tu również koncerty muzyki poważnej, będące przedłużeniem tradycji Festiwali Wagnerowskich, urządzanych tu jeszcze przed drugą wojną, a także inne interesujące imprezy. Ze względu na długą historię obiektu, z Operą Leśną związanych jest wiele ciekawostek i wpadek organizacyjnych, takich jak nie poinformowanie głównego laureata o koncercie, czy złe obliczenie długości kabla do mikrofonu, uniemożliwiające wykonawcom poruszanie się po scenie. Możemy je przeczytać na oficjalnej stronie Opery Leśnej (operalesna.sopot.pl) i przy okazji sprawdzić, czy w okresie naszej wycieczki do Sopotu nie odbywa się przypadkiem jakiś ciekawy koncert. Poza koncertami operę można zwiedzić od VI do IX, w godzinach 10-19.


Ten temat jest zamknięty.

Opinie Opera Leśna: 1

6.0
Słońca
jest to scena pod golym niebiem w lesie, dookola tylko las, jest nad nia rozpostary namiot, wiec w razie deszczu ochroni przed zmoknieciem ostatnio zmodernizowana byla jest to miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych wydarzen kabaretowych np jest tam dobra akustyka Czytaj dalej opinię
czerwiec 15,
Małgorzata, Wiek 46-50

Hotele w okolicy

4.3
Słońca
Rekomendacja: 80%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,6 km

5.7
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,1 km

4.4
Słońca
Rekomendacja: 80%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Opera Leśna, infromacje o Opera Leśna od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index