Atrakcja turystyczna Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie

Opinie Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie

Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie

Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie

Charakterystyka ogólna

Skansen Archeologiczny to najstarszy zabytek Sopotu, malowniczo położony wśród bujnej zieleni i szumiących strumyków. Na jego terenie prezentowane są zabudowania grodu: chaty, bramy i częściowo palisady, które zostały zrekonstruowane w miejscach odkrycia ich reliktów.
Skansen ma na celu ochronę zabytków archeologicznych i jednocześnie popularyzowanie historii. Służą temu przede wszystkim organizowane tutaj co roku, w maju lub w czerwcu, Festyny Archeologiczno-Historyczne, które obejmują cykl imprez o charakterze kulturalno-turystycznym. Ponadto w Skansenie w Sopocie można wziąć udział w historycznych imprezach plenerowych organizowanych na mniejszą skalę czy spotkaniach integracyjnych młodzieży polskiej i zagranicznej. Dużym zainteresowaniem cieszą się także lekcje żywej historii dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wówczas ożywają warsztaty dawnych rzemiosł, uczestnicy biorą udział w licznych konkursach, grach i zabawach plebejskich, pokazach walk na miecze i topory, strzelaniu z łuku, prezentacji uzbrojenia czy efektownych tańcach celtyckich, szkockich i irlandzkich.
Skansen jest doskonałym miejscem na jednodniową wycieczkę dla wszystkich turystów będących w okolicy, a przede wszystkim, dla pasjonatów tradycji i obyczajów słowiańskich i wikińskich.

Informacje praktyczne

Grodzisko w Sopocie
ul. Haffnera 63
81-715 Sopot

Godziny otwarcia:
- od listopada do kwietnia: 10:00 – 16:00
- od maja do października: 10:00 – 18:00
- w poniedziałki skansen jest nieczynny

Cennik:
- bilet normalny: 8 PLN
- bilet ulgowy: 6 PLN
- lekcje rozszerzone: 10 PLN
- turnieje historyczne: 17 PLN


1 zdjęcia: Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie

Skansen Archeologiczny ...
od Karin
z dnia: 01.07.2007
Ocena zdjęcia: 4.3

Hotele w okolicy

5.7
Słońca
Rekomendacja: 96%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,8 km
Goście chwalą: dobre wyposażenie pokoju, ogólną czystość, możliwości rozrywki w okolicy, czystość w restauracji, smaczne jedzenie

5.5
Słońca
Rekomendacja: 86%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,9 km

5.4
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,0 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie, infromacje o Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index